مجموعه بازرگانی مهرننو شما را به خرید بهترین محصولات گهواره و ننو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 12 + 5 =

شاغل بودن و بچه داری | چگونه برنامه‌ریزی کنیم؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

چگونه برای شاغل بودن و بچه داری برنامه‌ریزی کنیم؟برای انجام بهتر کارها، برای اعضای خانواده وظیفه‌ای مشخص کنیدبرای هر روز صبح برنامه‌ریزی کنیدبرای فرزندان خود اتاق مجزایی در نظر بگیریدبرای وعده های غذایی خود برنامه‌ریزی داشته باشیدبهتر است مادران زمانی را برای خودشان اختصاص دهندزمانی را به انجام کارهای شخصی خود در نظر بگیریدمدت زمانی را به همسر و فرزندتان اختصاص دهیدچگونه شاغل بودن و بچه داری ممکن است؟

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که آیا شاغل بودن و بچه داری به طور همزمان شدنی است؟ اگر شما هم جزو مادران شاغل هستید، به طور حتم می‌دانید که مدیریت کارهای خانه به‌همراه شغل خارج از منزل کار سخت و دشواری است. اما امروزه اکثر مادران شاغل هستند و برای گذران زندگی خود کار می‌کنند. اگرچه شاغل بودن و بچه داری همزمان کار سخت و طاقت فرسایی است اما با برنامه‌ریزی درست تا حدی می‌توانید بر مشکلات غلبه کنید. تنها کافی است، با برنامه‌ریزی اصولی و همکاری اعضای خانه بین این دو تعادل برقرار کنید. حال ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که چگونه می‌توان برنامه‌ریزی انجام داد؟ ما در این مطلب به نکاتی موثر در این خصوص اشاره خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

چگونه برای شاغل بودن و بچه داری برنامه‌ریزی کنیم؟

امروزه بسیاری از زنان در جامعه، شاغل هستند و همپای همسر خود کار می‌کنند و حتی به تربیت فرزند و بچه‌داری نیز مشغول هستند. این مادران به دلیل شاغل بودن، مسئولیت سنگین تری دارند زیرا علاوه بر کارهای خانه باید به بچه داری برسند و وظایف خود را به درستی انجام دهند. در صورتی که مادران نتوانند تعادل درستی بین این دو نقش خود انجام دهند دچار مشکل و خستگی روحی و جسمی می‌شوند و در زندگی نیز مشکلات زیادی برای آن‌ها ایجاد خواهد شد.
نکات زیر به شما کمک می‌کند تا بتوانید در زندگی خود برنامه‌ریزی درستی داشته باشید.

برای انجام بهتر کارها، برای اعضای خانواده وظیفه‌ای مشخص کنید

از همسر و فرزندان خود بخواهید در کارهای خانه همراه شما باشند و با برنامه‌ریزی منظمی کارها را تقسیم کنید. به عنوان مثال می‌توان غذا درست کردن، ظرف شستن، چیدن میز شام، تمیز کردن سفره و غیره را به فرزندان یا همسر خود محول کنید و تقسیم کار انجام دهید. این کار باعث نظم بیشتر امور منزل و هماهنگی بهتر اعضای خانواده شده و مادر کمتر خسته می‌شود. می‌توانید از همسر خود بخواهید که سطل زباله را در ساعت مشخص بیرون ببرد. می‌توانید به فرزند خود آموزش دهید ظرف‌ها را در ماشین ظرفشویی بگذارند. می‌توانید در صورت انجام کارهای منظم و به موقع فرزندتان، جایزه‌ای برایشان در نظر گرفته و به آن‌ها امتیاز دهید.

برای هر روز صبح برنامه‌ریزی کنید

خوب است قبل از هر چیز برنامه صبح‌گاهی منظمی داشته باشد. یعنی از شب قبل غذای فردا را بپزید. لباس‌های بچه‌ها را مرتب کنید و به آن‌ها یاد بدهید قبل از هر چیز اتاق خود را مرتب کنند. کیف و لباس‌هایشان برای رفتن به مدرسه اماده باشد. می‌توانید فهرست منظمی از کارهای خانه داشته باشید و هر روز مطابق با آن لیست عمل کنید.

برای فرزندان خود اتاق مجزایی در نظر بگیرید

یکی از مشکلات مادران شاغل این است که فرزندشان به آن‌ها وابسته است و ممکن است نتوانند بعد از برگشتن از سرکار، استراحت کنند. بهتر است برای فرزند خود اتاق مجزایی در نظر بگیرید و شرایط مناسبی را برای خواب کودک فراهم کنید. گهواره سنتی یا ننو یکی از مهم‌ترین کالاهای خواب است که به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما آن را خریداری کنید. قرار دادن کودک در ننو باعث می‌شود تا فرزند شما خواب راحتی داشته باشد و بتوانید به کارهای شخصی خود رسیدگی کنید. گهواره با حرکت آرامی که دارد باعث می‌شود فرزندتان به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی به خواب فرو برود.

شاغل بودن و بچه داری

برای وعده های غذایی خود برنامه‌ریزی داشته باشید

مادران شاغل به دلیل فعالیت های زیادی که در خارج از خانه دارند، نمی‌توانند زمان زیادی را برای پختن غذا صرف کنند. از این روز بهتر است به جای پختن یک وعده غذایی، مواد اولیه بیشتری استفاده کنید و برای چند روز غذا بپزید. مواد غذایی بیشتر از مایحتاج خود را خریداری کرده و در فریزر قرار دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا زمان کمتری را در آشپزخانه صرف کنید. در نتیجه می‌توانید زان بیشتری را برای بودن در کنار همسر و فرزند خود سپری نمایید.

بهتر است مادران زمانی را برای خودشان اختصاص دهند

به عنوان مادر شاغل برای داشتن روحیه خوب و انرژی کافی، لازم است که برنامه مشخصی برای تفریح خود در هفته داشته باشید. ورزش کنیدف کتاب بخوانید، با  اعضای خانواده فیلم تماشا کنید. پیاده روی بروید. مسافرت کنید و حتی زمانی برای برای دیدن دوستان و دورهمی‌های خانوادگی خود در نظر بگیرید. این کار به تقویت روحیه شما کمک بسیاری می‌کند و تا حد زیادی می‌تواند باعث آرامش شما شود.

زمانی را به انجام کارهای شخصی خود در نظر بگیرید

از اعضای خانواده بخواهید زمانی را برای اوقات تنهایی خود در نظر بگیرند. این عمل سبب می‌شود تا همه اعضای خانواده زمان کافی برای انجام کارهای شخصی خود داشته باشند. در نتیجه پس از این مدت زمان می‌توانید همگی دور هم جمع شوید و صحبت کنید.

مدت زمانی را به همسر و فرزندتان اختصاص دهید

در صورتی که یک مادر شاغل هستید، سعی کنید بین کار و خانواده‌تان تعادل ایجاد کنید و زمانی را برای این کار در نظر بگیرید. نیازی نیست که حتی در منزل نیز کارهای محل کار را به خانه بیاورید و انجام دهید. تمام وقت خود را برای خانواده و همسرتان بگذارید و سعی کنید با برنامه‌ریزی منظم به همه کارهای خود رسیدگی کنید.

شاغل بودن و بچه داری

چگونه شاغل بودن و بچه داری ممکن است؟

یک زندگی خانوادگی متعادل به شما کمک می‌کند تا از زندگی لذت ببرید، استرس را مدیریت کنید و از فرسودگی شغلی جلوگیری می‌کند بهتر است از طریق نکاتی که در بالا گفته شده، برنامه‌ریزی منظمی انجام دهید و به کارهای خارج از منزل و خانه رسیدگی کنید. برای آرامش فرزند خود نیز گهواره‌ای خریداری کنید تا فرزندتان بتواند خواب راحتی داشته باشد. در این صورت شما نیز می‌توانید در منزل به‌راحتی به کارهای خانه رسیدگی کنید. اگر نمی‌دانید که برای فرزندتان از چه فروشگاهی گهواره خریداری کنید، ما به شما عزیزان فروشگاه اینترنتی گهواره مهر را پیشنهاد می‌کنیم. تمامی این محصولات با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرند. نمونه‌های بیشتر ننوهای گهواره مهر در اینستاگرام موجود می‌باشند.

محسن دیلمی زندی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محسن دیلمی زندی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس پشتیبانی: 09132421884

phone icon شماره تماس امور نمایندگی ها: 09132407505

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: Mehrnano@

مجموعه بازرگانی مهرننو شما را به خرید بهترین محصولات گهواره و ننو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 12 − 1 =
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پشتیبانی